Kawy ziarniste do ekspresu

Zalety picia kawy z wysokogatunkowych ziaren zna każdy. „Mała czarna” stała się nieodłącznym elementem kultury i trudno napotkać dom, w którym nie znalazłoby się miejsce na napój z ziaren kawy. Aby jednak mieć pewność, że kawa ziarnista do ekspresu będzie najwyższej jakości, warto skorzystać z oferty specjalizujących się w tym sklepów. Serwiskawowy.pl przygotował dla Państwa starannie wyselekcjonowaną kolekcję kaw, która z pewnością przypadnie do gustu wyrafinowanym smakoszom.

Wyśmienita kawa arabica

Na pewno każdy kojarzy smak arabiki, czyli najpopularniejszej kawy na świecie. Jej udział w rynku konsumpcyjnym jest szacowany na 70-80%. Można więc z całą pewnością stwierdzić, że amatorzy tego typu napojów mieli już okazję się z nią zaznajomić. Jaka jest w smaku? Wiele osób zwraca uwagę na to, że kawa arabica wyróżnia się delikatnością oraz lekką kwaskowatością. To ona nadaje jej charakterystyczny posmak. Niektóre rodzaje arabiki posiadają też wyraźny, czekoladowy aromat.

W naszym asortymencie można zdobyć kawę arabicę o bardzo różnych woniach. Zachęcamy do eksperymentowania. Posiadamy m.in. aromaty kwiatowe czy owoców cytrusowych, które dodają kawie ziarnistej niezwykle ciekawego tonu. Proponowane przez nas mieszanki wyróżniają się też bogactwem smaku. Nie brakuje produktów o przyjemnej goryczce, subtelnym posmaku wanilii, intensywnej czekoladzie i wielu, wielu innych.

Kawa robusta - jej niepowtarzalny smak

Robusta to druga najpopularniejsza kawa ziarnista do ekspresu. Zawiera ona od 1,8% do nawet 4% kofeiny, a więc znacznie więcej niż w kawa arabica (maksymalnie 1,4%). Posiada za to zdecydowanie mniej tłuszczu (3-7%) oraz cukrów (10-11,5%) w ziarnach. Oznacza to, że kawa robusta przypadnie do gustu zwłaszcza osobom, które wymagają od kawy mocniejszego pobudzenia. W parze za tym idzie również bardziej gorzki smak. Kawa robusta nie jest kwaskowata, przez co idealnie nadaje się do tworzenia pianki (crema) na kawie. Ze względu na swoje właściwości staje się też domieszką dla innych rodzajów kawy, aby zbić ich kwaśny posmak, co nie każdemu odpowiada w takim samym stopniu. Dostępne w Serwisie Kawowym kawy robusta docenią przede wszystkim kawosze lubujący się w intensywnym aromacie. Dzięki niemu wypicie napoju na śniadanie faktycznie doda zastrzyku energii, a niepowtarzalny smak będzie doskonale współgrać z porannym menu. Posiadamy robustę produkowaną w Azji oraz z Ameryki Południowej, czyli z kontynentów, na których tradycje uprawy kawy skutkują dostarczaniem najwyższej jakości kawy ziarnistej.

Oryginalne mieszanki kawy ziarnistej do ekspresu

Wybór między arabicą a robustą nie oddaje pełni różnorodności kaw z naszej oferty. I chociaż w asortymencie Serwisu Kawowego znajdują się produkty w 100% złożone z ziaren tylko jednego rodzaju, proponujemy także wiele mieszanek. Dzięki różnym proporcjom każdy kawosz znajdzie tu coś dla siebie. Osoby ceniące sobie doskonale zbilansowane mieszanki mogą skorzystać np. z kawy ziarnistej Lugomer Optima lub Lavazza Rossa (50% arabica, 50% robusta). Przewaga arabiki (60% albo 80%) pozwala na zachowanie jej znamiennej kwaskowatości. Dobrym wyborem będzie więc chociażby Ionia Gran Crema czy Danesi Emerald. Zaledwie delikatna nuta robusty (5%) to perfekcja ziaren i doskonałość smaku. Znajdzie się ją w kawie ziarnistej do ekspresu Mokador GMM i Mokador Cafe Espresso.

Oferta jest nieustannie poszerzana o kolejne produkty, dlatego zachęcamy do przeglądania strony internetowej w poszukiwaniu nowych smaków.

Kawy ziarniste od znanych i cenionych producentów

Serwis Kawowy nie jest zwykłym sklepem. Do naszego asortymentu trafiają wyłącznie wybrane, wartościowe kawy od światowych producentów. W ten sposób możemy zagwarantować, że dostępne na stronie produkty będą spełniać wszelkie standardy produkcyjne. W praktyce oznacza to, że kawa ziarnista z oferty wyróżnia się pełnią smaku oraz wysoką jakością. To dla nas szczególnie ważne, ponieważ również jesteśmy smakoszami. W związku z tym proponujemy kawy ziarniste do ekspresu pochodzące od takich marek jak:

  • - Cafe Rovi,
  • - Danesi,
  • - Ionia,
  • - Lavazza,
  • - Lugomer,
  • - Mokador.

To producenci znani każdemu amatorowi czarnego, energetyzującego napoju. Są gwarancją otrzymania pełnowartościowych produktów w okazyjnej cenie.

Dobra cena za dobrą kawę ziarnistą do ekspresu

Dbamy nie tylko o dostarczenie wysokiej jakości kawy, ale również o konkurencyjność cen. Dzięki temu nasi klienci mogą zaopatrzyć się w wyjątkowo smaczne kawy ziarniste (opakowania 500 g oraz 1 kg) za rozsądną cenę. Zamówiona na stronie naszego sklepu kawa ziarnista może zostać odebrana osobiście w sklepie (płatność na miejscu lub przedpłata na konto), ale oferujemy też wysyłkę kurierem za pomocą profesjonalnej firmy spedycyjnej. Pobieramy wtedy drobną opłatę przeznaczaną na realizację wysyłki.

Z przyjemnością podzielimy się naszą wiedzą dotyczącą kawy ziarnistej, aby pomóc w wyborze napoju odpowiadającego gustom. W tym celu wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo. Odpowiemy też na wszystkie pozostałe pytania dotyczące zamówień oraz dowozu produktów z asortymentu sklepu serwiskawowy.pl.

Ilość produktów: 22

Pokazano 1-12 z 22 pozycji

Aktywne filtry